Czyszczenie środowiska i detergenty

Każdy z was będzie umyć ręce wodą z mydłem co mycia naczyń dla gospodarstw domowych albo w zmywarce lub w zlewie . Większość ludzi korzysta z chemikaliami. Substancje te produkty wchodzą w oczyszczalni ścieków i szamb , strumieni i rzek . Jeśli nie obchodzi , jak skuteczne jest leczenie w domu ścieków i jak wyglądają rzek i strumieni , nie tylko w swojej okolicy , zachęcamy do zapoznania się również szukać bardziej ekologicznych produktów . Produkty z Eurone są nie tylko ekologiczne , ale również skoncentrowana tak zapisać swój portfel .

Co jestdobre chemiczne granica ?

Amoniak i boraks
Obie substancje należące do bardzo skuteczny w czyszczeniu , ale również jedną z substancji chemicznych , które mogą uszkodzić naszego zdrowia , to przede wszystkim podrażnienie oczu , nosa , gardła i skóry głowy . Jeśli mieszać amoniaku z agentów zawierających chlor mogą powstać toksyczne gazy.

Podchloryny i inne środki powierzchniowo czynne
Zwłaszcza w środki dezynfekcyjne i czyszczące . Środki powierzchniowo czynne są zazwyczaj bardzo trudne biodegradacji , tak abyciężar bardzo długi czas na nasze środowisko . Ponadto , są one toksyczne dla mikroorganizmów, które są odpowiedzialne za oczyszczanie wody nie tylko w ścieków bytowych .

podchloryn sodu
Podchloryn sodu jest dodawany do wybielacza i uprawnień . Efekt wybielenia tutaj dostarcza tlen. Ale uwaga , większość produktów wybielających nevybělí swoje ubrania , ale tylko świeci - dostosować załamania światła w substancji . Środki wybielające, są najbardziej efektywne przy myciu na 60 stopni Celsjusza. Jak, na przykład , środki powierzchniowo czynne , podchloryn sodu jest szkodliwy dla kultury mikroorganizmów żyjących w oczyszczalni ścieków i zmniejszenia jego skuteczności. Można go zastąpić produkty zawierające kwas amidosulfonowy , lub na przykład chlorek Cetrimonium , które są równie skuteczne w odniesieniu do leczenia, ale nie są agresywne w stosunku do mikroorganizmów w ściekach i cieków wodnych ( rzeki, strumienie, etc.) W pewnych wysoce skuteczne detergenty są używane zamiast kwasu trihydrogen fosforowego , podchloryn i mniej agresywnych środków powierzchniowo czynnych. Wszystkie spośród tych substancji można wykazać , że nie ma już tak efekt likwidacji dla organizmów żyjących w wodzie, jak podchloryn sodowy.

fosforany
Fosforany są jedną z głównych substancji powodujących eutrofizację wód . Materiały te sąpożywką dla glonów , które są w přemnoží wody , a następnie zaczną zanikać w ogóle. Proces zużywa duże ilości tlenu , a tym samym zapobiega życia innych organizmów, które również wymagają tlenu. Ponadto , sinice ty i twoi bliscy spowodować poważne problemy zdrowotne . Z drugiej strony, pewne znaczniki są zastąpione przez substancje nazywane zeolitami .

Placówki partnerskie

Przyszłe wymiany linków, ale teraz łączy tylko wersje językowe strony Eurone.
http://kosmetika-drogerie.deni.cz/images/pl.png
http://kosmetika-drogerie.deni.cz/images/cz.png
http://kosmetika-drogerie.deni.cz/images/sk.png